použití počítačů v praxi

PC a zařízení které k němu můžeme připojit je nám na nic bez softwarového vybavení. Softwarové zařízení jsou programy. Nejznámější firma, která vyrábí programy je firma Microsoft. Mají nejrozšířenější programy na světě. A díky tomu, že každý počítač potřebuje operační systém, což je sytém který má na starosti celý software v počítači, se firma Microsoft nejvíce proslavila a rozšířila svými výrobky. Jejich operační systémy se nejvíce používají a jsou to tyto systémy: MS DOS a Windows. Windows je několik druhů, například: Windows 3,11, Windows 95, Windows 98 a Windows NT. Windows NT jsou pro síťové použití. V každém operačním systému je dobré mít manažera. Pro DOS to je třeba NC neboli Norton Comander, ten nejpoužívanější, ale je jich několik. A pro Windows je to průzkumník nebo WinComander, ale i těch je plno. Přes takové manažery můžeme zjistit kolik je ještě místa na disku, můžeme přes zněj kopírovat, přenášet soubory a nebo přejmenovávat soubory a adresáře. Většinou mají i jiné vlastnosti. Když takový to program spustíme, tak vidíme adresáře. Adresář je složka do které se dávají soubory. Adresář většinou nese jméno programu. V adresáři můžou být ještě podadresáře. U her jsou v podadresáři soubory s koly her. Jinak v adresářích nacházíme soubory, což jsou obslužné části programu. Soubory jsou i texty. Pokud máme program, který nazýváme textový editor, napíšeme vněm nějaký text a uložíme ho, text se nám uloží jako soubor s příponou, kterou používá váš textový editor. Programů je samozřejmě velká řada.
Počítač se dá také využít na hry. Docela často se hrami dostávají do počítače viry. To jsou programy vyrobené proto aby pokud možno nějakým způsobem zničily počítač. Některé viry napadají jen spouštěcí soubory, takže potom nespustíte program který byl napadený virem. V těch horších případech muže vir zničit celý počítač. Proti takovýmto škůdcům jsou vyrobeny antivirové programy, ty dokážou vir zničit, zastavit jeho činnost, odstranit vir a ty lepší dokážou opravit chyby které vir způsobil. Proto je lepší každý program než ho nainstalujete do počítače, prozkoumat jestli vněm není vir a zejména hry. Her je velice mnoho a i jejich výrobců je mnoho. Ty starší hry jdou hrát jen pod operačním systémem DOS. Ty novější se dají hrát jen pod systémem Windows a ty nejnovější se dají hrát už jen pod Windows 98. Hry rozlišujeme na strategie, evidence, textové hry, sportovní hry, logické hry a na akční a těm se většinou říká doomovky.
Počítače se není třeba bát. Dnes se už skoro nikdo bez počítače neobejde. Stal se potřebou jak domácí tak i pracovní. Pro některé je to pomůcka, pro některé pracovní nástroj a pro jiné zas zařízení na plno her. Někteří se dokonce staly na počítači a Internetu závislí. Každý by měl počítač využít jak potřebuje a někdy se u něj i odreagovat od světa, ale nikdo by ho neměl dávat na první místo. A každý by sy měl uvědomit že skutečný život není jen virtuální realita a nebo nějaká hra. Hodně lidí bere život jako hru na počítači. Myslí si že když se něco zlého stane, tak že se nic nestane. Protože mají další život, ale ono to tak není. Neměli bychom se stát závislí na počítači, ale měli bychom se naučit ho využívat a pracovat sním.

Hodnocení referátu použití počítačů v praxi

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  6. duben 2008
  4 857×
  532 slov

Komentáře k referátu použití počítačů v praxi